W piątkowy wieczór, 16 marca br., po raz kolejny w naszej szkole realizowany był projekt naukowy, tym razem skierowany do uczniów klas piątych. Opiekunami i pomysłodawcami wszystkich działań byli: p. Magdalena Danielewicz, p. E. Polak, p. Ewa Sikorska, p. Paulina Natkaniec, p. Wojciech Lesiczka i p. Beata Ławrynowicz. 62 uczestników wzięło udział w turnieju matematycznym, chcąc uczcić tym samym święto królowej nauk, które przypadało 12 marca. Rywalizacja była zacięta, jednak nie było przegranych – liczyła się dobra zabawa. Kolejnym punktem programu było eksperymentowanie.

Znikający atrament, ciecz nienewtonowska, kolorowe wodne wulkany czy burza w szklance wody, to tylko kilka z doświadczeń, które dzieci miały okazję samodzielnie przeprowadzić. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy wszyscy przystąpili do kolejnej rywalizacji – quizu składającego się z pytań z różnych dziedzin. Kahoot sprawił, że na twarzach dzieciaków pojawiły się wypieki. Kolejną atrakcją wieczoru była pizza. Dostarczona energia i szybka regeneracja sił była niezbędna przed rozgrywkami sportowymi, które trwały niemal do rana. Nauka przez zabawę, to na pewno najlepsza forma przyswajania wiedzy, a czas spędzony z przyjaciółmi pozostanie zapewne na długo w pamięci.