7 www9 kwietnia br. w hali sportowej odbyły się I Szkolne Mistrzostwa Aerobiku Szkoły Podstawowej nr 11 im. Mirosława Feriča. Do udziału w zawodach zgłosiło się 6 drużyn z kl. IV-V. Oficjalnego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska. Spotkanie rozpoczęło się uroczystym przemarszem i prezentacją wszystkich drużyn. Dziewczęta samodzielnie przygotowały układy choreograficzne, które regulaminowo zawierały elementy obowiązkowe, takie jak: ćwiczenia siły mięśni ramion, ćwiczenia siły mięśni brzucha oraz podskoki, przejścia i wymachy.

Dopełnieniem układów były elementy akrobatyczne oraz dowolny wstęp i zakończenie z wykorzystaniem piramid gimnastycznych i innych stylów tańca. Drużyny starannie dobrały odpowiednią muzykę, stroje, fryzury i dodatki, które podwyższyły walory estetyczne i ogólne wrażenie artystyczne występów.

Konkursowe zmagania oceniała komisja w składzie: Paulina Natkaniec, Piotr Kierzek i Jakub Kowalski, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór muzyki i choreografii, elementy obowiązkowe, elementy akrobatyczne, ogólne wrażenie artystyczne, wstęp i zakończenie. Dyrekcja Szkoły wręczyła medale i dyplomy wszystkim uczestnikom spotkania oraz puchary zdobywcom trzech pierwszych miejsc, które kolejno zajęły grupy:
I miejsce - „Best Friends”, kl. V a,
II miejsce - „Aerobix”, kl. V b,
III miejsce - „Gimnastyczki”, kl. V c.
Podczas spotkania odbył się poboczny konkurs na „Najlepszych Kibiców”, którzy swoim dopingiem wspierali koleżanki z klas. Najlepiej kibicującą klasą, która otrzymała słodki upominek, okazała się kl. Vb, przygotowując oryginalny plakat i kulturalne okrzyki. Na zakończenie mistrzostw, poza konkursem wystąpiła Szkolna Drużyna Aerobiku, prezentując tegoroczny układ z eliminacji wojewódzkich. Dla wszystkich zawodników, chętnych kibiców odbyły się kilkuminutowe zmagania pod hasłem: „Aerobik dla wszystkich”.
Drużyny, które wzięły udział w spotkaniu:
Gr.I: „Gymnastic Girls”, kl.Vc (Julia Szyja, Wiktoria Szczepaniak, Nikola Szczepaniak, Wiktoria Chojnacka),
Gr.II: „Gimnastyczki”, kl. Vc (Karolina Drożdzyńska, Wiktoria Karwik, Ola Adamska, Oliwia Grocholska),
Gr. III: „Best Friends”, kl. Va (Oliwia Banach, Wiktoria Frankiewicz, Natalia Zaworska),
Gr. IV: „Black&White”, kl. IVb (Zuzanna Mikołajczyk, Sandra Zielińska, Julia Mazur, Anna Pietrzak, Zuzanna Piaskowska, Nicola Kryjom),
Gr. V: „Akrobatic Team”, kl. Vc (Julia Baszak, Weronika Mierzchała, Oliwia Ławniczak, Natalia Dobroś),
Gr. VI: „Aerobix”, kl. Vb (Pola Adissou, Aleksandra Grajaszek, Eliza Lizakowska, Julia Stodziesz).
Spotkanie dostarczyło mnóstwo pozytywnej energii nie tylko zawodniczkom, ale również widzom. Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom oryginalnych występów!