Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 140_2017_2018 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

SAM 8175 wwwwW czwartek, 24 maja 2018 r. uczniowie klas I a i I b wybrali się na wycieczkę do największej w Europie wioski indiańskiej, gdzie w formie zabawy przenieśli się w świat Dzikiego Zachodu minionej epoki. Po przybyciu do Westernlandu białe twarze zostały powitane przez kowbojkę i udały się z wizytą do szeryfa, a następnie na Indiański Tor Przygód. Dzieci doskonale poradziły sobie na Moście Irokezów, Równoważni Szoszonów i Belce Apaczów. W nagrodę otrzymały tatuaż i indiańskie imię. Kolejnym zadaniem było zdobywanie sprawności, takich jak: rzut Tomahawkiem, rzut kapeluszem na rogi bizona, rzut podkową.

W indiańskiej osadzie zobaczyli oryginalne tipi, totemy, piktogramy na skórach, indiańskie stroje i narzędzia codziennego użytku. Po odtańczeniu indiańskiego tańca dzieci udały się do starego trapera, gdzie płukały złoto, za które zapłacono im złotymi monetami. Po przepysznym posiłku uczestnicy wycieczki wybrali się na Rancho Rodeo. Tam czekały na nich kolejne atrakcje: dojenie dzikiej krowy, przeciąganie liny, wspinanie na wysoką górę, ujeżdżanie wściekłego byka. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w sklepie z indiańskimi pamiątkami. Do Ostrowa wszyscy wrócili w doskonałych humorach i bogatsi o nowe doświadczenia.

{gallery}140_2017_2018{/gallery}