20180523 125947 www23 maja 2018 r. w ramach podsumowania innowacji pedagogicznej pt. „Stawiam na zdrowie i przyrodę!” uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach terenowych na Piaskach - Szczygliczce. Uczestnicy pieszej wędrówki mieli okazję w sposób aktywny zdobywać wiedzę o otaczającym ich świecie. Pracowali w zespołach, rozwiązując zadania w kartach pracy przygotowanych przez nauczycielki przyrody p. Magdalenę Danielewicz i p. Ludomiłę Nawrot.

Od września młodzi przyrodnicy uczestniczyli w różnorodnych przedsięwzięciach, m.in.: spotkaniu z ornitologiem p. Pawłem Dolatą, ostrowskich obchodach Święta Drzewa, jak również konkursach przyrodniczych, ekologicznych, zajęciach polegających na wykonywaniu doświadczeń, zielników oraz obliczaniu BMI i tętna.
Podsumowanie w formie zajęć terenowych miało na celu umożliwienie uczniom wykorzystania wiedzy w praktyce, rozwijania umiejętności analizowania i wnioskowania, dokonywania pomiarów, prowadzenia obserwacji, posługiwania się różnorodnym sprzętem.
Zajęcia w terenie pomogły dzieciom nie tylko poznać teren leśny i wodno - łąkowy, ale również rozwinąć pozytywne postawy wobec środowiska, wyzwalające potrzebę działań proekologicznych oraz były formą aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a jak wiadomo ruch jest niezbędny do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

Wszystkim działaniom towarzyszyła myśl Alberta Einsteina: "Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę,/ A wtedy wszystko lepiej zrozumiesz..."