plakatKleksW środę, 30 maja 2018 roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły obejrzeli w Ostrowskim Centrum Kultury przedstawienie pod tytułem „Pan Kleks” przygotowane przez zespół Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Zostało ono zrealizowane na podstawie książki Jana Brzechwy ,,Akademia pana Kleksa”. Aktorzy zaprezentowali sceny z życia uczniów akademii stworzonej przez Ambrożego Kleksa. W roztańczonej i rozśpiewanej szkole profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stał, tak jak i na kartach lektury, niestrudzony i szalony pan Kleks.

Uczniowie, z Adasiem na czele, pokazali, że do gotowania smacznych potraw można wykorzystać bańki mydlane. Reżyser, Michał Hachlowski, obsadził w przedstawieniu aktorów wrocławskiej sceny. Rolę pana Kleksa świetnie wykreował Karol Basim, Adasia –Michał Ambroży. Uwagę zwracało również aktorstwo Marty Pszczoły, Maliny Chojeckiej oraz Adama Plewińskiego – uczniów profesora Kleksa. Uwadze widza nie mogła umknąć scenografia, opracowana przez Małgorzatę Satorę, wspaniale podkreślana przez grę świateł, za którą odpowiedzialny był Stanisław Lencki, koordynator pracy artystycznej. W klimat baśni przenieśliśmy się również za sprawą wspaniałych kostiumów. Dramaturgię niektórych wydarzeń uwydatniała muzyka skomponowana przez Michała Kowalczyka. Duże wrażenie zrobiła na uczniach muzyka oraz efekty świetlne. Występ przeplatany był pięknymi piosenkami oraz grą świateł. Wykorzystano wiele efektów specjalnych, rekwizytów i wesołych piosenek. Cytowano także inne wiersze znanego autora, np. „Katar”, „Na Wyspach Bergamutach”. Oprócz aktorów na scenie wystąpiły również lalki - szpak Mateusz i Alojzy.
Na zakończenie odbył się krótki warsztat na temat pracy w teatrze poprowadzony przez aktorów. Przedstawienie „Pan Kleks” przeniosło widzów w świat fantazji, sztuki i muzyki.