4 czerwca br., w ramach szkolnego projektu edukacyjnego w zakresie promocji wartości rodzinny, odbył się Rodzinny Wieczór Naukowy przygotowany przez Beatę Ławrynowicz. W spotkaniu, które miało formę warsztatową, wzięli udział rodzice oraz uczniowie klas czwartych. Realizowane zadanie miało na celu angażowanie rodziców w proces wychowawczy w szkole, umiejętność obiektywnego spojrzenia na możliwości własnych pociech, wzajemne poznanie się, wspólne poznawanie świata, zacieśnianie więzi rodzinnych.

Spotkanie rozpoczęło się od przeprowadzenia prostych doświadczeń, takich jak ciecz nienewtonowska, bańka w bańce czy znikający atrament. Wszyscy z zaciekawieniem wykonywali wszystkie eksperymenty, które okazały się świetną zabawą. Kolejne zadanie polegało na przygotowaniu lapbooków. Uczestnicy tworzyli je dowolnie, dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uznali za warte odkrycia lub głębszej refleksji.