DSC 0101 wwwOd 26 maja do 1 czerwca odbywał się X Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego został rozegrany XXIV Sportowy Turniej Miast i Gmin. Nasza Szkoła po raz kolejny brała udział w projekcie organizowanym przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich i miasto Ostrów Wielkopolski. Niezmiennie głównym celem imprezy była aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych uczniów, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

„Sport łączy pokolenia” to hasło przewodnie tegorocznej edycji. Naczelnym celem sportowych działań było wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin.
W ramach projektu w naszej szkole zorganizowaliśmy: Szkolny Turniej Piłki Nożnej, wyścigi rzędów dla klas I-III, skok wzwyż przy muzyce i turniej w dwa ognie. Razem w projekcie udział wzięło około 500 uczniów.
Klasyfikacja:
- Szkolny Turniej Piłki Nożnej wygrały na swoim poziomie wszystkie klasy sportowe B
- Turniej w dwa ognie wygrała klasa VI c
- Skok wzwyż przy muzyce: I miejsce - Kinga Dekert, II miejsce - Dawid Rogala i III miejsce - Max Gieżek

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.