33734889 761513733972927 8735079721823371264 n www38 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ostrowskim Teście Coopera, który odbył się 28 maja br. na bieżni Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim. Była to już V edycja biegowej imprezy, w której uczestniczyły szkoły z powiatu ostrowskiego. Mimo niesprzyjającej aury, pełnego słońca i upału, nasi uczniowie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego p. Pauliny Natkaniec, p. Jakuba Kowalskiego i p. Michała Walczaka świetnie poradzili sobie z 12 minutowym biegiem ciągłym.

Zawodnicy dwa tygodnie wcześniej uczestniczyli w Szkolnym Teście Coopera i tym samym już po raz drugi mogli sprawdzić swoją wytrzymałość tlenową, tym razem na tle rówieśników z całego Ostrowa Wielkopolskiego. Uczestnicy otrzymali zdrowe przekąski i napoje na uzupełnienie energii oraz pamiątkowe dyplomy ukończenia biegu z informacją o pokonanym dystansie. Spotkanie nie tylko było ciekawym pomysłem na sportową rywalizację, ale także pozwoliło na pokonanie własnych granic i aktywne spędzenie czasu z kolegami. W trakcie biegu nie zabrakło również wsparcia rodziców i bliskich.