1 www wiosnaWielkopolski Związek Koszykówki powołał kadrę wojewódzką na sezon 2018/2019. Wśród utalentowanych zawodniczek znalazły się dwie uczennice z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Batory” działającego przy naszej szkole - Kinga Dekert oraz Aleksandra Żychlińska z klasy sportowej VI b. Jest to pierwsze takie powołanie w historii ostrowskiej „Jedenastki”, od momentu powstania klas sportowych o profilu koszykówki. Dziewczęta w maju uczestniczyły w konsultacjach, podczas których wykazały się wysokimi uzdolnieniami i znakomicie opanowaną techniką, co w rezultacie doprowadziło do otrzymania wojewódzkich powołań do kadry. Obie zawodniczki rywalizują w rozgrywkach ligowych młodziczek młodszych rocznika 2005.

W czerwcu dziewczęta wyjadą wraz z trzydziestoma najlepszymi zawodniczkami z Wielkopolski na kadrę szkoleniową, gdzie przez 10 dni będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem specjalistów.
Życzymy powodzenia w dalszych treningach i rozgrywkach na arenie wojewódzkiej!