20180613 115113 www13 czerwca br. uczniowie ostrowskiej „Jedenastki” z inicjatywy szkolnego koordynatora rządowego programu „Aktywna Tablica" zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 do wspólnej nauki i zabawy. Dzięki wykorzystaniu sprzętu multimedialnego, pozyskanego z rządowego programu, telefonów komórkowych oraz odpowiedniego oprogramowania uczniowie mogli spotkać się wirtualnie i sprawdzić swoje wiadomości dotyczące Europy, Unii Europejskiej oraz poznać ciekawostki związane z tą tematyką.

W sumie do rozwiązywania testu na platformie edukacyjnej Kahoot przystąpiło 73 uczniów. Możliwość udziału w tego typu rywalizacji oraz obserwowaniu reakcji swoich kolegów i koleżanek z innej szkoły sprawiła uczniom ogromną przyjemność.
Mamy nadzieję, że tego typu spotkania na stałe zagoszczą w naszym szkolnym kalendarzu, a do dwóch szkół dołączą kolejne. Najbliższa okazja już w środę, 20 czerwca o godzinie 11:45. Odbędzie się wtedy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie.