DSC08442 www13 czerwca br. odbyła się letnia edycja Turnieju Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki. W hali sportowej naszej szkoły spotkały się drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6,7,9 i 11 z Ostrowa Wielkopolskiego, które uczestniczą w programie SMOK. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 11 we współpracy z Urzędem Miasta Ostrowa Wielkoplskiego, a spotkanie koordynował Pan Jakub Kowalski. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych, systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach. Pierwsze do gry przystąpiły dziewczęta z klas czwartych, następnie piątych i szóstych.

Sportowa rywalizacja odbyła się w przyjaznej i radosnej atmosferze, a frekwencja kibiców zgromadzonych na trybunach pokazała, jak potrzebne i pozytywnie odbierane są tego typu spotkania w naszym mieście.
Końcowa klasyfikacja:

kl. IV
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11
kl. V
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7
kl. VI
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6

Na zakończenie spotkania Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Pani Ewa Matecka, Kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego Pani Danuta Skrzypczak, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego Pan Alojzy Motylewski oraz Dyrekcje szkół, biorących udział w turnieju, wręczyli puchary i medale wszystkim uczestniczkom. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Pani Małgorzata Lubojańska pogratulowała zawodniczkom wspaniałej, zdrowej rywalizacji i już teraz zaprosiła drużyny i kibiców na kolejne koszykarskie zmagania w ramach programu SMOK, które odbędą się w grudniu, w kolejnym roku szkolnym w murach Szkoły Podstawowej nr 11.