Zgodnie z założeniami szkolnego planu profilaktyki, w poniedziałek 08.11.2010 r. odbyło się spotkanie prewencyjno-edukacyjne uczniów z przedstawicielem Policji. Zaproszenie przyjął Pan podkomisarz Dariusz Hybś z Policyjnej Izby Dziecka. Omówione zostały zagadnienia związane z konsekwencjami prawnymi nieakceptowanych zachowań uczniów, wynikającymi np. z lekceważenia obowiązku nauki (wagary), następstwami zażywania środków psychoaktywnych (w tym dopalaczy), stosowania przemocy słownej i fizycznej itp.. Prelekcje odbywały się w grupach wiekowych klas IV, V, VI i prowadzone były metodą dialogu z uczniami.

Ciekawym zobrazowaniem omawianych zagadnień była prezentacja filmu "Nie daj się", zrealizowanego m.in. przez naszego prelegenta. W klasach IV omówiono problem kradzieży i przywłaszczenia, w klasach V podjęto temat nieakceptacji rówieśniczej, a w klasach VI - konsekwencje przestępczości narkotykowej i zagrożeń wynikających ze stosowania tzw. dopalaczy. Scenki filmowe odgrywane przez uczniów trafiały do wyobraźni rówieśników, a rozmowa z policjantem była wychowawczym uzupełnieniem tematu.

Uczniowie przyjęli proponowana formę zajęć z dużym zainteresowaniem. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę z Policyjną Izbą Dziecka.