4 www3 września 2018 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Lubojańska powitała wszystkich serdecznie po wakacyjnej przerwie. Przedstawiła nowych nauczycieli i uczniów. Zwróciła także uwagę na podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019.

Są to:
- 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
- Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.
- Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.
- Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Była to doskonała okazja do wakacyjnych wspomnień w gronie rówieśników.
Wszystkim uczniom u progu nowego roku szkolnego życzymy wielu sukcesów w nauce, odkrywania nowych pasji, rozwijania zainteresowań i urzeczywistnienia marzeń.