4 www7 - 9 września br. odbył się 57. Ogólnopolski Rajd „Jesień Chopinowska", który upamiętnia pobyt Fryderyka Chopina w Antoninie. Celem rajdu jest rozpowszechnienie walorów turystyczno - krajoznawczych południowej Wielkopolski, okolic Ostrowa, Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” i Wzgórz Ostrzeszowskich.

W tym roku naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów z klasy 6b wraz z opiekunami. W pierwszym etapie rajdu uczniowie pojechali autobusem do Mikstatu, skąd pieszo, przemierzając szlaki lasów powiatu ostrzeszowskiego i ostrowskiego, po trzech godzinach marszu dotarli do Antonina.

Na uczestników czekała tam grochówka, liczne zabawy i konkursy, m. in. krajoznawczo – turystyczny, przyrodniczy, w którym uczniowie wygrali sadzonki drzew, czy konkurs strzelecki. W Kościele Matki Boskiej Ostrobramskiej w Antoninie została odprawiona msza św. dla uczestników rajdu, a na koniec odbył się rajdowy koncert.

Niedzielna wyprawa była doskonałą okazją do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu i jak co roku dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń.