20180917 175653 1 KopiowanieSłowami „Hymnu Sybiraków” rozpoczęły się w poniedziałek 17 września 2018 roku uroczystości upamiętniające 79. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Przy Rondzie Sybiraków zgromadzili się zesłańcy i ich rodziny, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, harcerze i uczniowie. Po uroczystym Apelu Poległych przed pomnikiem Ofiar Sybiru złożono wiązanki kwiatów i odmówiono modlitwę w intencji pomordowanych i zmarłych na dalekich Kresach Polaków.

Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy w składzie: chorąży - Pascal Urbański, asysta - Kornelia Namysł i Kinga Ogórek. Podczas uroczystości o tragedii Polaków na Wschodzie mówili m. in. prezydent Ostrowa Beata Klimek i Marian Junak - prezes Związku Sybiraków w Ostrowie. Uroczystości towarzyszyła piękna i wzruszająca oprawa artystyczna. Relacja i zdjęcia: Roman Paszkowiak