2 awwwDnia 27.09.2018 roku w Nadleśnictwie Antonin odbyło się podsumowanie XV edycji Powiatowego Konkursu "Region, w którym mieszkasz" pod hasłem "Drzewa mają duszę". Organizatorami konkursu było Nadleśnictwo Antonin, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Ta edycja konkursu odbyła się pod patronatem Klubu "Gaja", polskiej organizacji ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowało piętnastu uczniów z klas V- VII. Dzieci zostały laureatami konkursu, otrzymały wyróżnienia i podziękowania za udział oraz sadzonki drzew iglastych. W Rezerwacie "Wydymacz" uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, obejrzały również wystawę prac konkursowych.

Całość zakończyła się biesiadą przy ognisku. Celem konkursu między innymi było zwrócenie uwagi na rolę drzew w przyrodzie, poznanie najbliższego środowiska swojego regionu i propagowanie jego walorów.