3 wwwW dniu 4 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego boiska rekreacyjno - sportowego. Na początku spotkania powitano wszystkich zgromadzonych gości piosenką „Sportowe Marzenia”, którą wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11. W części oficjalnej Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek gorąco powitała przybyłych gości oraz przybliżyła zakres wykonanych prac Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, z którego sfinansowano zadanie. Następnie dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego obiektu poprzez przecięcie wstęgi przez Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego panią Beatę Klimek, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Pana Alojzego Motylewskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 panią Małgorzatę Lubojańską, inicjatora, projektanta i członka Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 pana Łukasza Garczarka, wykonawcę zadania pana Stanisława Rześniowieckiego oraz Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 11 Oliwię Kasprzak.

Pani Prezydent zaangażowała do wspólnego przecięcia wstęgi pierwszoklasistów szkoły, którzy tego dnia celebrowali uroczyste ślubowanie. Uczniowie szkoły wyrazili swoją radość poprzez wypuszczenie różnokolorowych balonów. Następnie poświęcenia nowego obiektu dokonał Ksiądz Prałat Sławomir Grześniak.

Po oficjalnym otwarciu boiska, głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 pani Małgorzata Lubojańska. Podziękowania skierowano w stronę zaproszonych gości i wszystkich osób, które przyczyniły się do realizacji zadania z Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, jakim była modernizacja boiska.

W dalszej części zaproszeni goście, rodzice i uczniowie obejrzeli i wysłuchali części artystycznej, przygotowanej specjalnie na tę okoliczność przez uczniów szkoły. Opiekę nad tą częścią sprawowały panie: M. Kowalska, N. Janowska oraz P. Natkaniec. Goście mogli zobaczyć układ wokalno-taneczny w wykonaniu klas sportowych. Następnie kolejno przedstawiono wszystkie strefy boiska. Oglądać można było rozgrywki tenisa stołowego na dwóch powstałych stołach, grę w szachy wielkoformatowe w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły, występy wokalne na nowej płycie boiska oraz ławeczkach kaskadowych. Dopełnieniem spotkania był pokaz gimnastyczny na parku Street Workout przez pana Dawida Adamczaka w asyście Patryka Izydorskiego oraz Konrada Sikory – absolwenta szkoły. W zmaganiach uczestniczyła również grupa Street Workout Ostrzeszów. Kończąc spotkanie głos zabrała ponownie pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska życząc wiele radości i aktywności na nowo powstałym placu.

Na koniec spotkania wszystkich gości zaproszono do korzystania z nowo otwartych stref, a chętnych do wspólnego treningu pod okiem profesjonalistów na parku Street Workout. Całej imprezie towarzyszyła sportowa i radosna atmosfera. Oprawa muzyczna, jak również przygotowanie odpowiedniego programu nadawały temu wydarzeniu niezwykłą rangę, nie tylko dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11.