3 wwwW piątek, 12 października 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Spotkanie rozpoczęło się od spektaklu przygotowanego przez p. Marzenę Machałę i p. Mariolę Szyszkę. Scenariusz został oparty na motywach książki pt. „Mały Książę”. Główny bohater wylądował na naszej planecie w poszukiwaniu przyjaciół. Pierwsze osoby, które spotkał zapewniały, że w naszej szkole jest wesoło i wspaniale, i że właśnie tutaj można znaleźć prawdziwych przyjaciół. Szkoła to miejsce, gdzie często poznani przez nas rówieśnicy towarzyszą nam przez całe życie. Dla Małego Księcia najważniejsza na świecie była róża, której poświęcał wiele czasu. To tak, jak dla nauczycieli – najważniejszy jest uczeń.

W części oficjalnej Pani dyrektor Małgorzata Lubojańska złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły i podziękowała za trud włożony w kształcenie i wychowanie uczniów oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom. Wśród nich znaleźli się: p. Krystyna Herbik, p. Ewa Wulbach, p. Katarzyna Glapa, p. Violetta Kordon, p. Krzysztof Kaźmierowski, p. Beata Ławrynowicz, p. Anna Torzewska, p. Krystyna Tomalkiewicz, p. Jadwiga Kubiak, p. Zbigniew Ludwiczak. Tytuł Superprzyjaciela Szkoły otrzymał p. Łukasz Garczarek – przedstawiciel Rady Rodziców. Na zakończenie życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.