1 wwwWtorkowe południe 16 października rozpoczęło tegoroczne zmagania młodszych koszykarek naszej szkoły z klas sportowych rocznika 2007 i młodszych. Dziewczęta wzięły udział w Turnieju Koszykówki zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Turniej zapoczątkował cykliczne spotkania na zasadach mini-ligi, w którym będą brały udział 3 drużyny rocznika 2007 i młodsze z naszego miasta: Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 9. Jako pierwsze do walki stanęły nasze zawodniczki oraz drużyna gospodarzy. Zacięta rywalizacja zakończyła się wygarną dla naszych dziewcząt z wynikiem 25-47!

Dziewczęta od początku narzuciły wysoki poziom gry przeciwniczkom, prowadząc we wszystkich kwartach. Drugi mecz nasze zawodniczki podjęły z drużyną Szkoły Podstawowej nr 9, gdzie mimo dobrego poziomu ustąpiły miejsca drugiej drużynie z wynikiem 39-30. Wynik był jednak satysfakcjonujący z uwagi na fakt, że dziewczęta grały na zmęczeniu meczu poprzedniego. Trzeci mecz tego dnia rozegrały drużyny Szkoły Podstawowej nr 1 i 9, gdzie zwycięstwo przypadło „dziewiątce”. W ostatecznym rozliczeniu koszykarki naszej szkoły zajęły 2 miejsce. Gratulacje!

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 Ostrów Wielkopolski

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 Ostrów Wielkopolski

3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 Ostrów Wielkopolski

Zawodniczki biorące udział w turnieju: Z. Piaskowska – kapitan, S. Czerewkiewicz, G. Grzegorowska, W. Kołodziejska, K. Królikowska, N. Kryjom, J. Mazur, Z. Mikołajczyk, A. Misiek, A. Namysł, N. Owczarek, A. Pietrzak, J. Stodziesz, P. Widzińska, A. Wróbel, S. Zielińska.

Kolejne zmagania mini-ligi odbędą się niebawem w naszej szkole. Zapraszamy!