2 www17 i 18 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w próbie XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. Na poziomie klas IV - VI („Beniamin”) wzięło udział 8 uczniów, natomiast z klas VII („Junior”) - 4 uczniów. Wyniki próbnego konkursu zostaną opublikowane do dnia 26 października 2018r. Uczestnicy czekają z niecierpliwością na konkurs główny, który odbędzie się 14 listopada 2018 r. dla klas VII oraz 15 listopada dla klas IV-VI. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia przez uczniów chęci udziału w konkursie w obydwóch kategoriach wiekowych. Kilka słów przypomnienia o samym konkursie.

„Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Artboard 1 copy 5