IMG 088924 października 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach już po raz dwunasty odbył się Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej Młodzi Świętemu Janowi Pawłowi II. Jak co roku młodzież, poprzez swój śpiew, oddała hołd Ojcu Świętemu. Ponieważ Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości, przegląd miał też patriotyczny wymiar. Młodzież mogła także zaprezentować piosenki i pieśni patriotyczne. Na zakończenie przesłuchań wystąpiła gwiazda przeglądu multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor Joszko Broda z rodziną.

Naszą szkołę reprezentowały Nikola Szczepaniak i Wiktoria Szczepaniak jako duet z klasy VI c oraz Maria Wróbel z klasy VIa pod opieką Natalii Janowskiej. W kategorii soliści 1 miejsce zajęła Maria Wróbelz klasy VI a z naszej szkoły. Cieszymy się ogromnie z tego sukcesu i pracujemy na kolejne. Laureaci tegorocznej imprezy otrzymali z rąk zaproszonych gości nagrody w postaci obrazów z wizerunkiem aniołów. Autorką prac jest Barbara Zabłocka – działająca w środowisku ostrowskim artystka i malarka.