IMG 20181030 091553We wtorek, 30 października 2018 r. uczniowie klas drugich pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę śladami dawnego i nowoczesnego Ostrowa. W Muzeum 3D zobaczyli, jak wyglądały kiedyś sklepy i zakłady usługowe, takie jak zegarmistrz, szewc, fryzjer. Zwiedzanie rozpoczęło się od witryny Księgarni Stefana Rowińskiego. W dawnym kinie uczniowie obejrzeli seans filmowy nagrany przez Wacława Suszyckiego – przedwojennego redaktora i wydawcę „Orędownika Ostrowskiego”.

Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia siebie na wieloformatowym monitorze w wybranym stroju z dawnych lat. Kolejnym punktem wycieczki była nowoczesna Mediateka. Jest to niezwykłe miejsce, w którym w atrakcyjny sposób, korzystając z multimediów można rozwijać swoje zainteresowania z różnych dziedzin, takich jak kino, literatura, robotyka, muzyka. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla dorosłych i dzieci na wspólne spędzanie wolnego czasu.