1 www22 października 2018 r. uczniowie klasy trzeciej, pod opieką nauczycieli, udali się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedziały się jak korzystać z karty bibliotecznej oraz w jaki sposób łatwo odszukać w zbiorach bibliotecznych wybraną pozycję książkową. Uczniowie odwiedzili również czytelnię i zapoznali się z zasadami funkcjonowania tego miejsca.

Na pamiątkę uczestnictwa w zajęciach dzieci otrzymały zakładki do książek. Kontynuacją lekcji przeprowadzonej w bibliotece publicznej były zajęcia edukacyjne w bibliotece szkolnej. Pani Justyna Szymendera przygotowała dla naszych uczniów wiele atrakcji. Dzieci układały hasło z rozsypanki literowej, segregowały książki, odczytywały autora i tytuł wybranego przez siebie dzieła literackiego oraz miały okazję do wypożyczenia interesujących książek. Dzięki wykorzystaniu tablicy interaktywnej uczniowie obejrzeli teledyski i filmy promujące czytelnictwo. Uczniowie wysłuchali także fragmentu książki czytanej przez panią Bibliotekarkę, a na zakończenie otrzymali pamiątkowe stempelki. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i z żalem opuszczały bibliotekę.