DSC 0637 KopiowanieMuzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego już po raz XIII zorganizowało Konkurs Historyczny „Spacerem w przeszłość” o tytuł Młodego Regionalisty pod hasłem „Ostrowskie drogi do niepodległości”. Został on przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych. W czwartek 15 listopada rywalizowali uczniowie klas IV-V, dzień później uczniowie klas VI- VIII i gimnazjaliści. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie: Hanna Barczyńska, Nadia Bilawska, Maja Miądowicz, Maria Woźny, Maria Susłowska i Julia Cegła z klas piątych oraz Oliwia Banach, Maria Wróbel, Franciszek Dwornik, Piotr Kałużny, Katarzyna Jackowska i Tomasz Żurek z klas szóstych.

Konkurs miał formę spaceru po mieście i polegał na przechodzeniu drużyn do kolejnych miejsc i rozwiązywaniu tam zadań o różnym stopniu trudności. Zawodnicy zdobywali punkty np. w Domu Katolickim, MDK-u, OCK oraz w muzeum. Uczestnicy musieli dobrze poznać historię Ostrowa w okresie od zaborów do odzyskania niepodległości, a także ostrowskie wątki Powstania Wielkopolskiego jak również miejsca upamiętniające dawne wydarzenia i zasłużonych obywateli. Nasi uczniowie bardzo dobrze radzili sobie ze wszystkimi zadaniami i osiągnęli wysoki wynik punktowy. Dziękujemy uczniom za wspaniałe przygotowanie się do tego niełatwego konkursu. Uroczyste podsumowanie z podaniem wyników odbędzie się 26 listopada 2018 w sali kina Komeda.