1W poniedziałek 19 listopada 2018r. odbył się apel podsumowujący październikowy konkurs pt. Kraje anglojęzyczne w 3D. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie makiety znanej budowli z wybranego kraju, w którym urzędowym językiem jest angielski. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów naszej szkoły. Uczniowie przygotowali między innymi makietę metra, budki telefonicznej i londyńskiego mostu- The Tower Bridge. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy IVb Grzegorz Kuźniewski, który przygotował makietę mostu z San Francisco - The Golden Gate Bridge.

Miejsce drugie i trzecie zajęli odpowiednio Mateusz Banach z klasy IVa i Aleksandra Jess z klasy VIc. Mateusz przygotował projekt wieży zegarowej- Big Ben, a Aleksandra waszyngtoński Biały Dom. Specjalne wyróżnienie trafiło do ucznia klasy Ic Dawida Ludwiczaka, który wykonał makietę angielskiej budki telefonicznej. Wszystkie prace można było podziwiać w holu na parterze, gdzie została przygotowania specjalna ekspozycja. Teraz, prace będą zdobić sale 206 i 101.