Ponad 120 ręcznie wykonanych aniołów stanęło na ostrowskim Rynku oraz ozdobiło wnętrza ratusza. Figury wykonali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Bożonarodzeniowe anioły zdobią ostrowskie centrum już po raz drugi. Ostrowski Rynek, oprócz tradycyjnie rozświetlonej choinki, udekorowany został figurami różnej wielkości aniołów. Anioły znajdują się nie tylko na placu rynkowym, ale i przy głównym wejściu ratusza oraz w jego wnętrzach. Anioły zostały wykonane przez uczestników Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ostrowskie Anioły”, którego koordynatorem jest Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Wydział Edukacji UM.

W konkursie wzięło udział około 150 uczniów szkół podstawowych (w klasach IV- VI) oraz gimnazjalnych.

Uczniowie szkół podstawowych wykonali piękne witraże, które ozdobiły okna ostrowskiego ratusza nadając mu świąteczny wygląd, a gimnazjaliści przygotowali przestrzenne formy aniołów, które zostały wyeksponowane na ostrowskim rynku – wyjaśnia Beata Podsadna Zastępca Prezydenta Miasta.

Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek, 3 grudnia 2010 roku w Sali Kolumnowej ostrowskiego Ratusza.

Nagrody wyróżnionym uczestnikom wręczyli: Beata Podsadna Zastępca Prezydenta Miasta, Małgorzata Lubojańska dyrektor SP 11 oraz Jarosław Urbaniak Poseł na Sejm RP, który objął honorowy patronat nad konkursem.

Jak wyjaśnia Beata Podsadna Zastępca Prezydenta Miasta ręcznie wykonane anioły to nie tylko pomysł na świąteczne ozdobienie miasta, ale także motywacja ostrowskich uczniów do twórczej, artystycznej pracy.

- Anioły wykonane przez uczniów zdobią Ostrów już po raz drugi. W ubiegłym roku Szkoła Podstawowa nr 9 ogłosiła podobny konkurs, którego efekt końcowy – piękne dekoracje naszego Rynku - spotkał się z ciepłym przyjęciem ostrowian. Konkurs przybliża uczniom tematykę świąteczną, jednocześnie rozbudza ich wyobraźnię artystyczną. Organizatorom konkursu zależy także, by ostrowski Rynek, oprócz tradycyjnie rozświetlonej choinki, udekorowany został kojarzącymi się ze świętami aniołkami, a świąteczny klimat zagościł w naszym mieście – mówi Beata Podsadna Zastępca Prezydenta Miasta.

Wyniki konkursu:

Klasy IV- VI szkół podstawowych:

I miejsce – Sandra Raczak SP1 (opiekun Hanna Wiśniewska)
II miejsce - Magdalena Krysiak SP 7 (op. Violetta Wiśniewska)
III miejsce – Agata Wieruchowska SP 11 (op. Ewa Krakowska)

Nagroda specjalna dla Aleksandry Nowackiej z SP 11

Klasy gimnazjalne:

I miejsce – klasa 2c Gimnazjum nr4 w składzie: Anna Twardowska, Izabela Rosik, Marzena Grzelak, Kinga Giernalczyk, Klaudia Mocek, Marcin Włodarczyk (op. Monika Cieślińska)
II miejsce – Weronika Przysada – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej (op. Małgorzata Suchorska)
III miejsce – Olga Michalska – Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II Spółdzielni Oświatowej (op. Małgorzata Suchorska)

Prace oceniała komisja w składzie: Przewodnicząca – Ewa Krakowska Członkowie – Witold Banach, Cezary Janiszewski, Andrzej Leraczyk.

Źródło: Urząd Miejski/Karolina Pająk