DSC 0880 KopiowanieW poniedziałek 26 listopada 2018 roku w sali kina „Komeda” odbyło się uroczyste podsumowanie XIII edycji muzealnego konkursu historycznego ,,Ostrowskie drogi do niepodległości”. Uczniowie naszej szkoły odnieśli olbrzymi sukces, ponieważ zdobyli dla szkoły tytuł ,,Kuźni Regionalistów 2018”. Tytuł ten upoważnia wszystkich uczniów SP11 do bezpłatnego zwiedzania wystaw w Muzeum Miasta Ostrowa. Uczennice z kl. V zdobyły złotą odznakę Młodego Regionalisty i zostały laureatkami konkursu. Nie gorsi byli uczniowie kl. VI, ponieważ i oni zdobyli złoto. Nasze drużyny wykazały się bardzo dużą wiedzą historyczną i świetnie wykonały wszystkie niełatwe konkursowe zadania. Gratulujemy następującym uczniom: Julii Cegle, Hannie Barczyńskiej, Nadii Bilawskiej, Mai Miądowicz, Marii Susłowskiej, Marii Woźny, Oliwii Banach, Marii Wróbel, Katarzynie Jackowskiej, Franciszkowi Dwornikowi, Piotrowi Kałużnemu i Tomaszowi Żurkowi! Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy Wam za zaangażowanie w tak wspaniałe przygotowanie do konkursu! Spotkanie uświetnione zostało projekcją filmu fabularnego pt. ,,Republika Nadziei”, który opowiadał o wydarzeniach ostrowskich z roku 1918. Scenariusz filmu napisał ostrowianin Kazimierz Radowicz, a wiele scen było kręconych w naszym mieście. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali z rąk p. prezydent Ewy Mateckiej i dyrektora muzeum p. Witolda Banacha pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.