7 www29 listopada 2018 roku w naszej szkole po raz siódmy odbył się Turniej Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki. Na parkiecie królowała koszykówka w wykonaniu dziewcząt z czterech ostrowskich szkół: SP 6, SP 7, SP 9 i gospodarza turnieju SP 11. Otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Lubojańska życząc wszystkim zawodniczkom dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Mecze odbywały się na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym”.

Nasza szkoła rozpoczęła sportowe zmagania meczem klas IV. Dziewczęta z klasy sportowej zagrały rewelacyjnie z wielkim zaangażowaniem pokonując SP 7 - 30:6, SP 6 - 10:4 oraz SP 9 - 10:6. Tym samym nasza drużyna zajęła I miejsce. Koszykarki z klasy V b w pierwszym pojedynku uległy SP 7 - 26:6, z SP 6 wygrały 18:14, natomiast z SP 9 przegrały 18:10. W końcowej klasyfikacji zajęły III miejsce. Drużyna klas VI wygrała dwa pierwsze pojedynki z SP 6 - 34:4 z SP 7 - 18:14. Mecz o pierwsze miejsce zakończył się zwycięstwem SP 9 - 10:8. „W koszykówce nie ma nic za darmo, na wszystko trzeba sobie zapracować”.

Końcowa klasyfikacja:

Klasy IV – I miejsce SP 11

II miejsce SP 9

III miejsce SP 6

IV miejsce SP 7

Klasy V – I miejsce SP 9

II miejsce SP 7

III miejsce SP 11

IV miejsce SP 6

Klasy VI – I miejsce SP 9

II miejsce SP 11

III miejsce SP 7

IV miejsce SP 6

Na zakończenie turnieju, Dyrektor Szkoły - Pani Małgorzata Lubojańska, wręczyła wszystkim drużynom puchary i medale ufundowane przez Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem licznie przybyłych kibiców i gratulujemy naszym zawodniczkom!