2 wwww28 listopada 2018 roku w Forum Synagoga odbył się koncert „Wolność w mundurze”, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11. Było to wydarzenie wieńczące wszystkie działania, jakie szkoła podjęła w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie z uczniami oraz gronem pedagogicznym występów wysłuchali zaproszeni goście:

pan Zygmunt Banasiak - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, pan Andrzej Baraniak - Sekretarz Miasta, reprezentujący prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego - panią Beatę Klimek, pan Piotr Sitarz - Król Zjednoczonych Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej, państwo Jadwiga i Krystian Niełacni, pani Renata Jaziewicz - członek Zarządu Rady Osiedla nr 10, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 – pani Małgorzata Lubojańska oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 - pani Ewa Wulbach, pan Sebastian Brucki - Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców przy SP 11. Data koncertu nie była przypadkowa, bowiem 28 listopada 1918 roku dekretem Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego wprowadzono bierne i czynne prawo wyborcze kobiet. Uczniowie oddali należyty hołd poległym, przypomnieli kim jest patriota oraz próbowali odpowiedzieć na pytanie „czym jest wolność?”. Publiczność miała okazję zobaczyć spektakl łączący wybrane teksty z literatury dziecięcej i młodzieżowej, w towarzystwie akompaniamentu fortepianu i skrzypiec, z piosenkami o zabarwieniu patriotycznym z wizualizacjami multimedialnymi w tle. Dzieci jednym głosem wypowiedziały się przeciwko wojnie, wyśpiewały swoją filozofię wolności. Owacje na stojąco oraz długie i szczere wyrazy uznania potwierdziły ogromny sukces oraz pokazały wielki potencjał i wrażliwość jaka drzemie w społeczności szkolnej. Uczniowie zostali przygotowani przez panią Natalię Janowską oraz panią Justynę Szymenderę. Autorem scenografii była pani Anna Wikło.