IMG 20181130 164511aW ostatni dzień listopada przyszłoroczni pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach adaptacyjnych „Bądź bezpieczny na drodze”. Prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzili policjanci z ostrowskiej Komendy Policji. Dzieci były zachwycone obecnością stróżów prawa i aktywnie brały udział w dyskusji odpowiadając na pytania policjantów. Po wykładzie przyszedł czas na zabawy przy użyciu tablicy interaktywnej. Celem było sprawdzenie wiedzy uczniów ze znajomości znaków drogowych, wykorzystując przygotowane wcześniej aplikacje. Był to ciekawy sposób na podsumowanie zgromadzonych do tej pory wiadomości.

Ostatnia część zajęć z wykorzystaniem autochodzika, odbywała się na sali gimnastycznej. Uczniowie mieli okazję wcielić się w role uczestników ruchu drogowego: pieszych, kierowców, służb uprzywilejowanych itp. Na zakończenie dzieci wraz z nauczycielami prowadzącymi wdrażali zasady ruchu drogowego w formie gier i zabaw.