3 www30 listopada odbyła się kolejna Noc Naukowa w naszej szkole. Tym razem przybrała ona niecodzienny charakter. Motywem przewodnim była lektura „Dziady” cz. II. Pod czujnym okiem opiekunów: p. Beaty Ławrynowicz, p. Pawła Foedke i p. Jakuba Kowalskiego uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w tym temacie, mierząc się z nie lada wyzwaniem. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, a następnie zamknięci w dwóch specjalnie przygotowanych w tym celu escape roomach.

Ich zadanie polegało na rozwiązaniu łańcucha zagadek i odnalezienie klucza, umożliwiającego wydostanie się z pokoju. Sprzymierzeńcem na pewno nie był szybko upływający czas i trudność zagadek. Ważna również była wzajemna współpraca, komunikacja oraz umiejętność współdziałania w grupie.

Escape room, to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego. Gracz sprzed ekranu monitora zostaje osobiście wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by wydostać się z pokoju. Zadania, to jednak nie wszystko, co mogło nas tam spotkać. Scenariusze pokoi obejmowały gry zręcznościowe oraz określony czas na wydostanie się z tarapatów.

Kolejnymi atrakcjami wieczoru było wspólne odtańczenie „belgijki”, mecze koszykówki i siatkówki, wróżby andrzejkowe oraz gry planszowe.