Nie lubię poniedziałków lecz ten był inny niż zwykle… Od rana panowała miła atmosfera, uczniowie mieli na sobie czerwone stroje i mikołajkowe czapeczki. O godzinie 9.58 wszystkie klasy 4-6 zebrały się na parterze. Wszyscy obecni zaczęli wołać św. Mikołaja. Święty tradycyjnie ubrany był w czerwony długi płaszcz w ręce miał długą laskę, a na plecach worek pełen słodyczy. Przy udziale naszego honorowego gościa rozstrzygnięte zostały konkursy na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz na najpiękniejszy wiersz o Matce Bożej. Najlepsze prace były nagrodzone książkami. Następnie mogliśmy wysłuchać występów młodych muzyków. Po długim oczekiwaniu nastała kolej na słodkie prezenty. Mikołaj i jego pomocnicy, czyli wszyscy jego mali imiennicy rozdawali słodkości.

Ten poniedziałek był jednym z najlepszych poniedziałków dla każdego ucznia naszej szkoły.