7 wwwDrużyna uczniów naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 9 Świątecznej Olimpiadzie Technologicznej. Każda z sześciu biorących udział w olimpiadzie drużyn, musiała wykonać cztery punktowane zadania, a także odwiedzić stoiska z technologicznymi atrakcjami. Uczestnicy mieli okazję zaprogramować trasy dla robotów Photon i Ozobot, zagrać w grę z wykorzystaniem okularów VR, zapoznać się z rzeczywistością rozszerzoną w aplikacji Quiver oraz zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

Za niektóre aktywności drużyny otrzymywały kody QR niezbędne do wykonania zadania finałowego. Podsumowaniem wszystkich działań był quiz na platformie Kahoot!, który obejmował zagadnienia związane z szeroko pojętą informatyką i techniką. Nasza drużyna w składzie Mateusz Świtała, Piotr Kałużny klasa VIb oraz Dawid Lamek klasa VIa zajęła ostatecznie wysokie III miejsce.