3 wwwW czwartek 13 grudnia br., w ramach szkolnego projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 4 d „wylądowała” na Przystanku Kultura, czyli w ostrowskiej Mediatece i w trakcie zajęć warsztatowych zaznajomiła się z zasadami jej funkcjonowania, a przede wszystkim z nowoczesnymi narzędziami, które służą kulturze, wiedzy, sztuce oraz nauce. Wizyta w tym miejscu okazała się strzałem w dziesiątkę!

Na początek, uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat komiksów, która zakończyła się rywalizacją w wirtualnym quizie na platformie Kahoot! dotyczącym nowo zdobytej wiedzy. Potem przyszedł czas na eksperymentowanie ze światem nowych technologii. Uczniowie z wypiekami na twarzy spędzili czas w wypożyczalni, w strefie robotyki, czy wyobraźni, a także w profesjonalnym studiu muzycznym, gdzie dziewczęta nagrały swoje pierwsze demo. Na koniec można było się odprężyć w pozycji horyzontalnej w sali kinowej z ekranem na suficie.

Kolejny punkt naszej wycieczki stanowiła Księgarnia na Deptaku. To tam złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia pracownikom tego miejsca, gdyż 13 grudnia obchodzone jest Światowe Święto Księgarza i Księgarni. Była to doskonała okazja do zapoznania się z nowościami wydawniczymi i zakupu prezentów na zbliżające się święta dla siebie i najbliższych.