pioro1 192x30017 grudnia br. odbył się etap szkolny Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych kl. VI-VII. To już szósta edycja konkursu organizowanego pod patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego przez Szkołę Podstawową nr 7. Polonistki z ostrowskiej „Jedenastki” przygotowały test składający się z dwóch części. Najpierw uczniowie rozwiązywali ćwiczenia z zakresu nauki o języku, następnie zredagowali pracę pisemną w oparciu o teksty źródłowe.

W tym roku tematem przewodnim jest twórczość Aleksandra Fredry. Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 1 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 7, zakwalifikowały się następujące uczennice: Klara Czerewkiewicz, Magdalena Grodzka, Julia Kunicka, Oliwia Lesiewicz, Daria Piszczałkowska, Maria Wróbel. Serdecznie gratulujemy.

Konkurs stanowi inspirację do rozwoju zainteresowań humanistycznych i daje możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu teorii literatury i nauki języku.