dzieci internetPatostreaming – jesteś pewien, że Twoje dziecko tego nie ogląda? Co lubi oglądać w internecie Twoje dziecko? „You Tube i jego ulubionych youtuberów” – odpowiada jedna z mam. „Game-youtuberów” – odpowiada druga. A ile godzin w sieci spędza Twoje dziecko? „Kilka”, „córka jest zawsze jedną nogą w sieci” – to najczęstsze odpowiedzi rodziców. Żaden z nich nie zdawał sobie sprawy z istnienia patostreamu i był wyraźnie zbulwersowany, gdy zobaczył, co ich dziecko bez trudu może odnaleźć w internecie.

Więcej na: ALTEIA.ORG

Nasz szkoła jak co roku bierze czynny udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W związku z tym zachęcamy również rodziców do zapoznania z artykułami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci w sieci. Staramy się umieszczać tutaj odnośniki do ciekawych artykułów, mówiących o zagrożeniach czyhających nie tylko na dzieci, ale na każdego użytkownika korzystającego z Internetu.