36844528 488693658268471 3055538278104039424 nW lipcu młodzi sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Batory" Ostrów Wlkp. (sekcja koszykówki oraz piłki ręcznej) uczestniczyli w obozie sportowym w Mikoszewie. Podczas zajęć sportowych zawodnicy doskonalili swoje umiejętności z ww. dyscyplin. Codziennie w hali sportowej odbywały się dwa-trzy treningi, a zajęcia na piaszczystej plaży były doskonałym sposobem na wzmocnienie tężyzny fizycznej, a także poprawienie wytrzymałości.

Jednym z głównych celów obozu było przygotowanie młodych koszykarek oraz piłkarzy ręcznych do rozgrywek w nowym roku szkolnym. Podczas pobytu w Mikoszewie nie zabrakło innych wspaniałych atrakcji. Dzieci uczestniczyły w rejsie statkiem po morzu, odwiedziły zamek w Malborku, plac Westerplatte, zwiedziły Trójmiasto, a także brały udział w dyskotekach organizowanych na świeżym powietrzu oraz w wędrówkach krajobrazowych. Najcenniejsze jednak okazały się zawarte na wyjeździe znajomości. Młodzi sportowcy wrócili do Ostrowa pełni niezapomnianych wrażeń i nowych sił na zbliżający się rok szkolny.