2 www1 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się część pisemna VI Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego organizowanego pod patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.
Do konkursowych zmagań przystąpiło 37 uczniów z kl. VI-VII z ostrowskich szkół podstawowych. Uczestnicy rozwiązali test złożony z zadań z zakresu literatury i nauki o języku. Ponadto musieli wykazać się umiejętnością redagowania różnorodnych form wypowiedzi pisemnej w oparciu o lektury konkursowe autorstwa Aleksandra Fredry.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Klara Czerewkiewicz, Julia Kunicka, Oliwia Lesiewicz, Daria Piszczałkowska i Maria Wróbel. Do części ustnej, która odbędzie się 21 lutego 2019 r., komisja konkursowa zakwalifikowała 15 uczestników, m. in. uczennicę kl. VII a naszej szkoły, Klarę Czerewkiewicz.
Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu nastąpi 13 marca 2019 r. o godz. 17.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Gimnazjalnej.