dyplom sandraOgólnopolski Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez Moją Szkołę Językową ze Szczecina miał za zadanie sprawdzić znajomość zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, a także umiejętność praktycznego ich zastosowania. Celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną wśród dzieci i młodzieży. Testy zawierają pytania i polecenia dotyczące: poprawności zapisanych wyrazów, zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz wyjątków od reguł.

Konkurs przygotowany został na różnych poziomach trudności, a z naszej szkoły wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów z klas IV, V, VI i VII. Wśród grupy z Jedenastki największy sukces odniosła uczennica klasy V b – Sandra Zielińska, która za 90 % poprawnych odpowiedzi otrzymała wyróżnienie i związane z tym nagrody rzeczowe.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią.