3 awww13 marca odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu „Świetlica Szkolna Miejscem dla Klasyki Literatury Dziecięcej” pod patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Organizatorem tegorocznego spotkania była Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim. W zmaganiach wzięło udział 12 szkół z terenu miasta. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z kl. II b: Paula Kubiak, Lena Franz oraz Maja Mielniczek, które na co dzień korzystają z naszej świetlicy szkolnej.

Uczennice pod okiem Pani Sylwii Dolaty skrupulatnie przygotowywały się do świetlicowego konkursu, którego tematyka dotyczyła znajomości treści dziesięciu utworów polskich autorów. Dziewczęta wzięły udział w zmaganiach testowych, recytatorskich oraz skojarzeń. Poziom konkursu był bardzo wysoki a wszystkie drużyny bardzo dobrze przygotowane. Nasze reprezentantki zajęły wysokie II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Warto przypomnieć, że przy naszej świetlicy funkcjonuje kącik czytelniczy „Bookcrossing – uwolnij książkę”, z którego chętnie korzystają nasi podopieczni, a w efekcie rozwijają zainteresowania czytelnicze oraz umiejętności odbioru utworów literackich. Gratulacje dla dziewcząt oraz opiekuna!