1 www29 maja uczniowie klasy II a i klasy II b pod opieką nauczycieli p. Arlety Doktór, p. Małgorzaty Kowalskiej i p. Marioli Szyszki wyruszyli w średniowieczną podróż do Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu. Kaliski gród to jedno z najważniejszych miejsc związanych z początkami naszego państwa. Uczestników wycieczki powitała słowiańska gospodyni, która w jednej z chat pokazała wyposażenie dawnej kuchni oraz przygotowała przepyszne podpłomyki, które dzieci samodzielnie piekły nad ogniskiem.

Wiele radości sprawiło wszystkim odwiedzenie zagrody owiec. Tak rozpoczęły się warsztaty „Tańcowała igła z nitką”. Gospodyni opowiedziała o obróbce wełny, przędzeniu na kołowrotku i tkaniu na krośnie. Każdy uczestnik własnoręcznie uszył sakiewkę, np. na telefon lub małe skarby. Ostatnim punktem wycieczki była zabawa w rycerzy. Dzieci wykazały się niezwykłą sprawnością i sprytem, biorąc udział w wojennej potyczce. Na zakończenie wycieczki był czas na zakupienie drobnych pamiątek. Do Ostrowa wszyscy wrócili w doskonałych humorach.