4 www10 czerwca br., odbyła się kolejna, już VIII edycja Turnieju Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki. Podczas tradycyjnego spotkania na hali sportowej naszej szkoły, spotkały się drużyny Szkół Podstawowych nr 7, 9 i 11 z Ostrowa Wielkopolskiego, które biorą udział w programie SMOK inicjowanego przez Polski Związek Koszykówki. Organizatorem wydarzenia był Referat Sportu Urzędu Miejskiego i koordynator programu p. Jakub Kowalski.

Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym” w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsze do rywalizacji stanęły dziewczęta z klas czwartych, następnie piątych i szóstych. Mimo niesprzyjającej aury upałów, sportowa rywalizacja odbyła się w przyjaznej atmosferze, a na trybunach nie zabrakło kibiców. Wspaniała walka i sportowa rywalizacja dziewcząt dały następujące wyniki:

kl. IV

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9

kl. V

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9

kl. VI

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7

Zwieńczeniem spotkania było wystąpienie Pani Małgorzaty Lubojańskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11, która wraz z kierownikiem Referatu Sportu Panią Danutą Skrzypczak oraz Wicedyrektor Szkoły Panią Ewą Wulbach wręczyły okazałe puchary i medale wszystkim uczestniczkom ufundowane przez Urząd Miasta. Miłą niespodzianką były upominki od Miejskiego Zakładu Oczyszczania i Gospodarki odpadami. Na koniec spotkania wszystkie zawodniczki, trenerzy i goście stanęli przed obiektywem do pamiątkowego zdjęcia.