Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2011 r. realizowane są pod hasłem „Las całkiem blisko nas”. Na terenie lasów występują wszystkie formy ochrony przyrody w tym pomniki przyrody, rezerwaty, użytki ekologiczne, parki krajobrazowe i parki narodowe. Lasy to częste miejsce wypoczynku, rekreacji a także edukacji. W Szkole Podstawowej nr 11 Dzień Ziemi obchodziliśmy 20 kwietnia 2011r. Uczniowie klas IV – VI zostali podzieleni na grupy: piesze, rowerową i autokarową.

Podczas ekopikniku „Zdrowo w plenerze” poznawali środowisko parków miejskich, terenów rekracyjnych – Piaski Szczygliczka oraz rezerwatu przyrody „Wydymacz” w Antoninie, który utworzono w celu zachowania zespołu łęgu jesionowo–olszowego, gatunków roślin chronionych oraz drzew pomnikowych. Dzieci wykonywały różnorodne zadania i zbierały informacje o danym miejscu. Po wypełnieniu kart pracy był czas na posiłek oraz zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Przyjęcie takiej formy świętowania Dnia Ziemi dało możliwość aktywnego działania wszystkim uczniom, którzy poszerzali swoją wiedzę w łatwy i przyjemny sposób, uczyli się, bawiąc.