W poniedziałek 3 października 2011r. w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Wśród zaproszonych gości był Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Jarosław Urbaniak, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego – Marlena Maląg, Dyrekcja szkoły i rodzice. Po powitaniu gości, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w ciekawej i wesołej części artystycznej. Następnie odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała pani Marlena Maląg. Wszyscy z wielkim przejęciem czekali na moment przysięgi, czyli Ślubowania na sztandar szkoły. Po przemówieniach nadszedł także czas wręczania upominków. Prezydent obdarował dzieci dyplomami i wiecznym piórem Parkera. Dzień ten, był dla pierwszoklasistów pełen niespodzianek i niecodziennych przeżyć. Na pewno pozostanie w pamięci wszystkim jego uczestnikom, a najbardziej tym najmłodszym.