Z okazji tego jubileuszu 20 października 2011 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego p. M. Maląg, p. M. Kmiecik z Wydziału Kultury, Sportu i Pożytku Publicznego, Naczelnik Urzędu Poczty Polskiej w Ostrowie p. J. Gulińska, władze Okręgu Polskiego Związku Filatelistów w Kaliszu: Prezes Okręgowego Zarządu p. J. Bielawski, członek Zarządu p. M. Berkowski, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego p. J. Muth, Prezes Koła Filatelistów OCK p. St. Jarczyński, członkowie Koła PZF nr 2: p. M. Szczygieł wraz z małżonką i wnukami, p. M. Kubiak, p. I. Marek, p. R. Nawrocki, p. M. Nowak, poprzedni i obecni Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 11: p. M. Torzyńska, p. M. Kędzierska-Jachimek, p. M. Lubojańska, opiekun Młodzieżowego Koła Filatelistycznego przy SP nr 11p. R. Nyklewicz, absolwenci szkół – pasjonaci filateliści, uczniowie naszej szkoły i przedstawiciele lokalnych mediów.

Na początku p. Marian Szczygieł – człowiek z pasją, kolekcjoner przedstawił dzieje Młodzieżowego Koła Filatelistycznego przy Szkole Podstawowej nr 11. Następnie przyszedł czas na wręczenie odznaczeń i listów gratulacyjnych. W uznaniu zasług dla polskiej filatelistyki przyznano Złote Odznaki Honorowe Polskiego Związku Filatelistów, które otrzymali: p. M. Kędzierska – Jachimek i p. R. Nyklewicz. Srebrnymi Odznakami Honorowymi PZF wyróżniono: p. J. Woźniak, p. M. Torzyńską i p. M. Lubojańską. Za aktywną działalność filatelistyczną Brązową Odznakę Młodzieżową PZF otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11: Adrianna Chmura, Natalia Sommer i Albert Połomski.

Następnie, w programie artystycznym uczniowie zaprezentowali historię poczty. Pokazano jak dostarczano listy naszych dziadów i prababek po dzisiejszą sprawną i szybką pocztę. Nie zabrakło żartobliwych utworów wierszowanych, które pokazują nam sylwetki pewnych typowych zbieraczy i charakterystyczne, dla tego zajęcia, sytuacje. Jednym z elementów uroczystości była wystawa filatelistyczna przygotowana przez p. M. Szczygła i p. R. Nyklewicza. Z tej okazji wydano również kartkę okolicznościową i znaczek personalizowany.