Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie. Tymi słowami 10 listopada 2011r. w naszej szkole rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uczniowie z klasy IVa pod kierunkiem pani Magdaleny Danielewicz i pani Emilii Wojtasiak w pięknym montażu słowno – muzycznym przypomnieli historię tamtych dni. Występujący uczniowie, ubrani byli w stroje galowe z biało – czerwonymi szarfami.

Recytując wiersze oraz śpiewając patriotyczne pieśni przy akompaniamencie pana M. Skórzybóta, pokazali, że Polska przeżywała w swej historii różne losy, ale zawsze były one związane z postawą obywateli, ich patriotyzmem, umiłowaniem Ojczyzny. Natomiast pani dyrektor Małgorzata Lubojańska w swym przemówieniu powiedziała, że powinniśmy pamiętać o wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę. Podziękowała również uczniom, którzy odpowiedzieli na apel pana prezydenta Bronisława Komorowskiego i ubrali, wykonane przez siebie biało – czerwone kotyliony, jako wyraz patriotyzmu i ważny element obchodów Święta Niepodległości. Pamiętajmy, że Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada, 1918r. kiedy Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.