8 grudnia 2011 roku w Ostrowie Wlkp. odbył się XIV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TWÓRCZOŚCI MUZYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „Wesoła Pięciolinia”. Do konkursu zgłosiło się 180 wokalistów z całej Polski. Do przesłuchań konkursowych zakwalifikowało się 90. Festiwal był przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 19 lat i obejmował 4 kategorie wiekowe: klasy I – III oraz IV – VI ze szkół podstawowych, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Uczestnicy wykonywali jedną dowolną piosenkę, która była oceniana przez jurorów w składzie: Aleksander Pałac - muzyk, kompozytor członek ZAiKS, dziennikarz, członek Międzynarodowej Federacji Organizacji Festiwali FIDOF, twórca takich programów, jak „Teleranek”, czy „5, 10, 15”, Krystyna Piotrowska – pracownik Telewizji Polskiej, muzyk, kompozytor, pedagog, członek ZAIKS, promująca młode talenty wokalne i odpowiadająca za kontakty zagraniczne oraz Michał Kaczmarek – muzyk, absolwent wydziału Jazzu w Katowicach. Po przesłuchaniach konkursowych wytypowano 28 uczestników do udziału w koncercie galowym, który odbył się 9 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły, JULIA BANASIAK, która wyśpiewała pierwsze miejsce w kategorii klas IV – VI.