W środę, 11.01.2012 r. uczniowie kl. V b wraz z wychowawczynią wybrali się do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu na widowisko baletowe pt. „Dziadek do orzechów”. Wykonawcami byli zawodowi tancerze oraz uczniowie szkoły baletowej. Sztuka była wystawiona w dwóch aktach. Tematem przewodnim było marzenie Klary o księciu, które podczas snu, zmieniło się w bajkową przygodę.

Na uwagę zasługiwały piękne stroje i bogata scenografia, która zmieniała się w każdej odsłonie. Treści były przekazywane za pomocą tańca, któremu towarzyszyła muzyka znanego kompozytora rosyjskiego Piotra Czajkowskiego. Obejrzeliśmy, m. in. taniec hiszpański, arabski, chiński i rosyjski.  Było to przedstawienie pełne magii i czarów. Przeniosło nas w bajkowy świat tańca i muzyki. Po spektaklu przeprowadziliśmy wywiad z tancerką baletową, który zarejestrowały redaktorki gazety szkolnej „OX”.