W dniach od 29 lutego do 2 marca uczniowie naszej szkoły przeżywali rekolekcje. Te duchowe ćwiczenia przeprowadził ks. Łukasz Więcław wikariusz z parafii św. Marcina w Odolanowie. Był to szczególny czas, w którym uczniowie zastanawiali się nad wieloma zagadnieniami. Między innymi poszukiwali znaków, które mają nas doprowadzić do nieba; patrzyli, co może uczynić z naszym życiem grzech; odkrywali różnice między niebem a piekłem. Uczniowie chętnie brali udział w rekolekcjach.

Ks. Łukasz oprócz nauki o prawdach wiary i wspólnego śpiewu, wykorzystywał wiele rekwizytów, które uatrakcyjniały i budziły większe zainteresowanie wśród uczestników. Dzieciom po tym czasie nie są już obce „znak nawrócenia”, „sok z farfoclami”, „kartony – symbol grzechu”, „sztućce z piekła i nieba”. Mamy nadzieję, że ten czas przyniesie obfite owoce, które zauważymy w codziennym życiu.