Szkoła Podstawowa nr 11 posiada tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” i tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów”. Pomagamy uczniom poszerzać wiedzę z zakresu języków obcych, historii, przyrody, matematyki, informatyki oraz rozwijać i odkrywać talenty, między innymi wokalne, plastyczne, dziennikarskie, teatralne, modelarskie oraz pasje sportowe, filatelistyczne i szachowe. Staramy się, aby nasi uczniowie byli aktywni, ciekawi świata, odpowiedzialni, kreatywni, mądrzy i umieli sobie radzić ze sobą i otaczającym światem. Pierwszy Dzień Wiosny odbył się w naszej szkole pod hasłem: „Wiosna talentów”. Był okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale i prezentacji dotychczasowych osiągnięć uczniów. Spotkanie rozpoczęło się od przekazania symbolicznych kluczy przez Dyrektora szkoły przedstawicielom Samorządu Uczniowskiemu.

W tym dniu uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w licznych konkursach. Było karaoke, „matematyczne szarady”, konkurs plastyczny „Uczniowskie sposoby na zgrabną sylwetkę wiosną” i konkurs na reklamę zdrowych produktów żywnościowych. Odbyły się także rozgrywki szachowe i sportowe. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne, taneczne i teatralne, a redaktorki gazety szkolnej „Ox” uczyły się sztuki fotoreportażu. Strzałem w dziesiątkę okazał się konkurs „Ekologiczna Wiosna”. Dziewczęta pięknie prezentowały się w strojach wykonanych z naturalnych materiałów i doradzały nam, jak trzymać formę na wiosnę.

Był to dzień pełen wrażeń...

Wyniki konkursów: